Każdy chętny startujący na miejsce grafika powinien:

 

-w miarę sprawnie posługiwać się programem graficznym

-wykonywać swoją pracę starannie i sumiennie

-kończyć swoją pracę w określonym terminie stworzone lub znalezione, pod warunkiem podania linku strony)

 

Grafik za zadanie ma stworzenie od podstaw strony gotowej do numeracji ( UWAGA! Grafik nie numeruje stron ani nie łączy ich w całość)

 

Zadania : Wybranie lub stworzenie tła, dodanie białego tła ze zmniejszonym kryciem dla tekstu, dodanie tekstu z nagłówkiem oraz znalezienie lub wybranie obrazków lub innych dodatków do artykułów. 

 

W razie wybranej grafiki prosimy o podanie linków z grafiką.

 

Poniżej test do wysłania na email nashimagazine@gmail.com

 

Instrukcja:

 

- Artykuł podziel na dwie strony A5

- Skorzystaj z czcionki i szablonu podanym do pobrania

- Użyj rozmiaru czcionki 14

 

Stwórz gotową stronę z artykułu:

 

"Choć dzisiaj Japonia postawiła na szybki rozwój ekonomiczny oraz gospodarczy, nikt nie ma zamiaru porzucić tej pięknej sztuki składania papieru. Żeby zdać w Japonii egzamin do wyższej szkoły artystycznej, należy wykazać się umiejętnością sztuki orgiami. "

Większość z was zapewne uważa że orgiami pochodzi z Japonii, otóż wcale nie. Japończycy sztukę składania papieru przejęli przed wiekami od Chin i doprowadzili ją do takiej perfekcji że mało kto wie że nie jest ono rdzennie japońskie.

 

Orgiami powstało około VIII w. Początkowo służyło do ozdabiania świątyń w czasie religijnych uroczystości, z czasem także domów.

 

Pierwszy podręcznik orgiami powstał pod koniec XVIII w. Można w nim znaleźć aż 49 sposobów składania papierowego żurawia.

 

 W Japonii nawet dzieci potrafią złożyć najpopularniejsze orgiami np. żurawia. Bo od ponad 100 lat sztuka ta jest nauczana w szkołach.

 

W XX w. ostatecznie ustalono reguły orgiami: punktem wyjścia ma być kwadratowa kartka papieru, której nie wolno ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać i z której poprzez zginanie tworzone są przestrzenne figury.

 

Istnieje także bardziej zaawansowane orgiami modułowe, które polega na tworzeniu większych figur ze złożonych odpowiednio kawałków papieru.

 

 

Origami nie potrzebuje żadnych specjalnych narzędzi. Potrzebujesz jedynie papier i obie ręce, które z czasem stają się coraz bardziej sprawne. "

 

 

Szablon
szablon.psd
Adobe Photoshop File 867.0 KB
Czcionka
Czcionka.rar
compressed file archive 196.4 KB

Nashi! Magazine

to zupełnie darmowy miesięcznik mangowy, dostępny do pobrania na stronie, oraz przeczytania online po przekierowaniu na odpowiednią witrynę. Miłej zabawy przy czytaniu i udzielaniu się na naszej stronie

 

Od fanów dla fanów - zespół Nashi! Magazine


Liczba odsłon NASHI!:

liczniki www